O nas

Kolorowe Przedszkole to kolejna niepubliczna placówka w Dębicy, jednak pierwsza stworzona z myślą o potrzebach najmłodszych.

Cieszymy się, że oddajemy do użytku najmłodszych miejsce wyjątkowe, bezpieczne, umożliwiające wszechstronny rozwój, zachwycające wyglądem i kubaturą. Oryginalna oferta jest wynikiem kilkumiesięcznych przemyśleń - swoje działania opieramy na najcenniejszych założeniach metody Marii Montessori, uzupełnionej o aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie oraz zachowania ekologiczne.

W placówce Kolorowego Przedszkola stworzyliśmy miejsce dla 115 dzieci. Utworzony został Odział żłobkowy - Kolorowy Żłobek dla 19 dzieci w wieku 1,5-2,5 lat oraz 4 grupy przedszkolne dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat:

• Odkrywcy (2,5- 3-latki)
  • Tropiciele (4-latki)
  • Bystrzaki (5-latki)
  • Zdobywcy (6-latki)

Kolorowe Przedszkole jest placówką całoroczną, otwartą od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 18:00.

Na czym polega innowacyjność naszej placówki?

Wszystkie zajęcia mają charakter warsztatów – stawiamy na praktykę. Priorytetowym mottem jest zasada: "dotknij - poznaj". Zdajemy sobie sprawę, że opanowanie prostych czynności życia codziennego przekłada się na coraz większą samodzielność dzieci. Nauka przez zabawę to przede wszystkim frajda i angażowanie emocji. Kiedy zaangażujemy emocje, szybciej się uczymy. Dzieci w starszych grupach będą samodzielnie przygotowywać śniadania, nakrywać do stołu. Z czasem powstanie przy przedszkolny ogródek, gdzie będziemy sadzić i pielęgnować warzywa. W codziennej pracy stawiamy na naturalne pomoce dydaktyczne oraz naukę poprzez zabawę, korelację zmysłów - np. podczas wprowadzania angielskiego słownictwa z zakresu owoców dzieci przygotują sałatkę owocową. Nie będzie "jałowego" wprowadzania wiedzy, każda informacja będzie utrwalana działaniem.

Stawiamy na zdrowie Waszych podopiecznych. W jakich działaniach dnia codziennego zauważamy tą troskę?

Wychodzimy z założenia, że nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. W ramowym rozkładzie dnia znajduje się zapis o co najmniej godzinnym pobycie dziecka na powietrzu. Dla nas to nie tylko zapis ale codzienny obowiązek. Dlatego posiadamy ogromne patio, gdzie podczas deszczu dzieciaki mogą się bawić, rysować, uczestniczyć w warsztatach. Dysponujemy kreatywnym placem zabaw, który cały czas będzie ubogacał się o nowe atrakcje. Nie zapominajmy o pięknej, spokojnej okolicy, gdzie zlokalizowana jest placówka - daje to duże możliwości do małych wędrówek. Stawiamy na zdrowe odżywianie. Każdego dnia będzie przygotowujemy 5 zdrowych, bogatych w wartości odżywcze posiłków. Dbamy nie tylko o ich smak, ale również o wygląd i formę podania. Podczas warsztatów dzieci poznają kulinarne tajniki przygotowywania posiłków. Również tort urodzinowy i zabawa urodzinowa jest miłym zaskoczeniem dla naszych milusińskich. Nierozerwalnie ze zdrowiem łączy się bezpieczeństwo - dysponujemy wyłącznie atestowanymi meblami, sprzętem i zabawkami, całodobowym monitoringiem, bezpiecznym wejściem na teren placówki. Dzieci w Kolorowym Przedszkolu, korzystają z przestronnych, blisko 70 metrowych sal – grupy 3-, 4-, 5-, 6-latków, liczących 24 dzieci. Na potrzeby Kolorowego Żłobka, czyli dla 19 dzieci w wieku 1,5-2,5 lat, została przeznaczona ponad 55 metrowa w pełni wyposażona sala. Zdajemy sobie sprawę, że rodzice powierzają nam swoje największe skarby, dlatego stawiamy na horyzontalne postrzeganie świata, wszechstronny, nieskrępowany rozwój.

Jakim dzieciom dedykowane jest Kolorowe Przedszkole i Kolorowy Żłobek?

Przyjmujemy dzieci od 18 miesiąca życia do 6 lat - do oddziałów przedszkolnych lub żłobkowego w zależności od wieku. W naszej placówce dzieci odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. Kolorowe Przedszkole to najlepszy wybór dla Rodziców, którzy dbają o edukację swojego malucha, myślą o jak najlepszym starcie w przyszłość, dążą do samodzielności i kształtowania kompetencji swoich dzieci w dorosłym życia.

Jeśli podzielacie Państwo nasze spojrzenie na wychowanie dzieci i chcecie, by Wasze dziecko trafiło do przedszkola, w którym będzie traktowane w sposób wyjątkowy, skontaktujcie się Państwo się z nami.