Nowinki
Zdrowe Przedszkolaki - Odwiedziny Dietetyka z Bonne Sante

Zdrowe Przedszkolaki - Odwiedziny Dietetyka z Bonne Sante

20-11-2018

Przyszła jesień, a z nią deszcz, wiatr i chmury na niebie. Co mamy zrobić aby być zdrowym i wesołym w ten jesienny czas. 
Na to pytanie odpowiedziały nam zaproszone do naszego przedszkola, dwie przemiłe panie dietetyczki - Monika Joniec i Ewa Wojtaszek z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante z Dębicy. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się czym zajmuje się dietetyk oraz wielu bardzo ciekawych rzeczy na temat tego, co i dlaczego powinniśmy jeść. Wiemy również, że oprócz zdrowego odżywiania bardzo ważny jest ruch, szczególnie codzienne spacery. Musimy też pamiętać aby zawsze przed posiłkiem myć ręce, nawet jeśli wydaje nam się, że są czyściutkie. Dzieci z uwagą słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. Po teorii przyszedł czas na zabawę.
Zadaniem przedszkolaków było pogrupowanie produktów na te zdrowe i niezdrowe. Chętne dzieci wybierały produkt oraz wkładały go do odpowiedniego koszyka - z wesołą bądź smutną buźką. Wesołą niespodzianką było przybycie kucharza - dzieciaki naocznie przekonały się, jakie są skutki otyłości i niezwracania uwagi na to, co jemy. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za wartościowe i bardzo sympatyczne spotkanie.