Dzień Kosmosu w Kolorowym Przedszkolu

Czym jest kosmos?
Jak wygląda?
Gdzie on jest?

Na te i inne pytania nasze przedszkolaki znają już odpowiedź, a wszystko to za sprawą obchodzonego wczoraj w naszym przedszkolu Dnia Kosmosu.
Tego dnia nie zabrakło zajęć, których głównym celem było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej.
Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta.
Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych m.in. chodziły po nieznanej planecie pokrytej kraterami.
Przedszkolaki oglądały fotografie jak wyglądają pojazdy kosmiczne oraz miały okazję założyć hełm astronauty.
Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i słownictwo o wyrazy związane tematem kosmosu i wszechświata.
Najbardziej emocjonującym punktem naszych zajęć była wizyta w naszym przedszkolu mobilnego planetarium.
Zaproszeni do wielkiego dmuchanego namiotu, wyruszyliśmy w magiczną podróż po kosmosie.
Układ słoneczny oraz gwiazdozbiory nie mają już przed nami żadnych tajemnic.
Każdy z naszych przedszkolaków otrzymał dyplom aktywnego udziału w zajęciach, na który z pewnością zasłużył.