Dzień Matematyki w Kolorowym Przedszkolu

13-03-2019

Z okazji Dnia Matematyki Kolorowe Przedszkole przygotowano dla przedszkolaków wyjątkowo ciekawe matematyczne zajęcia.
Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.
Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i starszych.
Dzieci  m.in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały i odwzorowywały figury geometryczne na geoplanie, a także tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy.
Dużo radości sprawiła naszym pociechom zabawa ruchowa „Jaka to liczba?", a także matematyczne zawody drużynowe na sali gimnastycznej.
Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.
Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale.