Warsztaty z Gabinetem Dietetycznym Bonne Santé - Piramida Żywienia Przedszkolaka

31-01-2019

W trosce o zdrowie swoich wychowanków Kolorowe Przedszkole nawiązało współpracę z Gabinetem Dietetycznym Bonne Santé.
Skąd pomysł na zorganizowanie spotkań "Zdrowego Przedszkolaka"?
Udowodnione jest, że okres edukacji przedszkolnej to czas kształtowania się nawyków dziecka, które będą rzutowały na całe jego przyszłe życie.
Dlatego warto zadbać o to, by były one właściwe i zdrowe. Nasi wychowankowie wezmą udział w comiesięcznych warsztatach skoncentrowanych wokół zdrowia, prowadzonych przez bardzo sympatyczne Panie dietetyczki.

Tematem pierwszego spotkania była Piramida Żywienia Przedszkolaka.
Zajęcia miały na celu pokazanie wychowawcom oraz samym dzieciakom, jak zastąpić niezdrowe produkty żywnościowe w codziennej diecie równie smacznymi, ale wartościowymi.